Nevýhody vodného kefíru

Niekoľko krát sme spomínali výborné účinky vodného kefíru. Je však na mieste, aby sme spomenuli aj tie negatívne účinky. Už vopred vás však uisťujeme, že do dnes sme zaznamenali len minimum nevýhod vodného kefíru. Tieto nevýhody však môžu byť len krátkodobé. Prejaviť sa môžu po nesprávnej príprave vodného kefíru. Ale hlavne sa prajavia ak je nápoj zle podávaný, alebo v zle kombinácií s jedlom.

  • nadúvanie a plynatosť

Kedže probiotiká vo všeobecnosti podporujú trávanie, je logické že tento bod sa prejaví takmer u každého. Vždy to je však krátkodobé a organizmus si musí zvyknúť na príjem väčšieho množstva probiotík.

  • preháňanie

Tento bod je logické otázka každého, kto ide prvý krát vyskúšať vodný kefír. Avšak aj keby sa tieto problémy objavili, nemusia byť spôsobené vodným kefírom. Prípadne bolo vypité veľké množstvo nápoja a preto treba spomaliť a piť nápoj v menších dávkach.

  • zápcha

Presný opak predošlého bodu je dosť častý jav v prípade, že kefír je príliš dlho fermentovaný. Ak sa takýto nápoj zriedi s ovocnou šťavou, vedľajšie účinky by mali byť menšie.

  • vracanie

Veľmi zriedkavý jav. Netreba ho však vylúčiť a opäť sa treba zamyslieť čo človek jedol a či je vhodné si dať do toho vodný kefír.

A preto ako upozorňujeme. Vždy si treba rozmyslieť s čím vodný kefír pijeme. Nemusí sa napríklad hodiť k zápraškovým poliavkam, haluškám a jogurtom. Tieto nežiadúce efekty by mali pominúť po dlhodobejšom pití vodného kefíru. Pokiaľ sa však stále objavujú okamžite prestante s pitím a dajte si pauzu.

Tieto body boli spísané na základe naších skúseností s vodným kefírom. Takisto o niektoré skúsenosti sa podelili aj naší čitatelia a priatelia.

Nie sú nijakým spôsobom vedecky podložené a sú len informačné.

Share on